“Dysponujemy unikalnymi źródłami informacji o lękach partii rządzącej, a są nimi pozwy sądowe składane przez PiS przeciwko naszej redakcji. Najnowszy dotyczy związków z reprywatyzacją warszawską.” – pisze Gazeta Wyborcza.

Partii Jarosława Kaczyńskiego nie spodobał się cykl artykułów GW o Jakubie R. – wysokim rangą urzędniku, który za czasów stołecznej prezydentury Lecha Kaczyńskiego znalazł się w warszawskim ratuszu, a następnie, gdy wybuchła afera reprywatyzacyjna, w areszcie. Stamtąd przesyłał listy m.in. do premiera, w których opisywał swoją wieloletnią przyjaźń i współpracę z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem – byłymi szefami CBA dziś odpowiadającymi w rządzie za służby specjalne.

W tym samym pozwie PiS wymienia tekst, w którym dziennikarze GW ujawnili, że jeden z deweloperów przez cypryjską firmę chciał na terenach należących do spółki Srebrna wybudować wysokościowiec.

Reklamy

Na warszawskiej reprywatyzacji PiS szczególnie zależy przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Partia stara się przekonywać wyborców, że w tej sprawie jest „czysta niczym kryształ”. Chciałaby zapomnieć, że na początku lat 90. ludzie Porozumienia Centrum – pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego – wyróżniali się wyjątkową zachłannością w uwłaszczeniu się na majątku PZPR. Do dziś są tego beneficjentami, bo mają takie spółki jak Srebrna.

Więcej: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułNieudacznicy z PiS doprowadzili stadninę w Janowie do finansowej ruiny
Następny artykułTak PiS traktuje Polskę lokalną. Podlaska miejscowość chce od nich odszkodowań