PiS boi się ujawnienia szczegółów afery w Warszawie. Tajemnicze powiązania

„Dysponujemy unikalnymi źródłami informacji o lękach partii rządzącej, a są nimi pozwy sądowe składane przez PiS przeciwko naszej redakcji. Najnowszy dotyczy związków z reprywatyzacją warszawską.” – pisze Gazeta Wyborcza.

Partii Jarosława Kaczyńskiego nie spodobał się cykl artykułów GW o Jakubie R. – wysokim rangą urzędniku, który za czasów stołecznej prezydentury Lecha Kaczyńskiego znalazł się w warszawskim ratuszu, a następnie, gdy wybuchła afera reprywatyzacyjna, w areszcie. Stamtąd przesyłał listy m.in. do premiera, w których opisywał swoją wieloletnią przyjaźń i współpracę z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem – byłymi szefami CBA dziś odpowiadającymi w rządzie za służby specjalne.

W tym samym pozwie PiS wymienia tekst, w którym dziennikarze GW ujawnili, że jeden z deweloperów przez cypryjską firmę chciał na terenach należących do spółki Srebrna wybudować wysokościowiec.

Na warszawskiej reprywatyzacji PiS szczególnie zależy przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Partia stara się przekonywać wyborców, że w tej sprawie jest „czysta niczym kryształ”. Chciałaby zapomnieć, że na początku lat 90. ludzie Porozumienia Centrum – pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego – wyróżniali się wyjątkową zachłannością w uwłaszczeniu się na majątku PZPR. Do dziś są tego beneficjentami, bo mają takie spółki jak Srebrna.

Więcej: Gazeta Wyborcza

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BeataRenata Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Renata
Gość
Renata

Srebrna, Skoki i ludzie PiSu powiązani z aferami w całym kraju. Próbują ukryć swoje przekręty. O tym trzeba mówić ciągle i wszędzie! W odpowiednim czasie nareszcie rozliczyć!!!

Beata
Gość
Beata

Proszę o kontakt. Będę śledzić z uwagą. Znam się na prawie