Od złomiarza do prezesa spółki. Błyskawiczna kariera w PiS

Przed laty Henryk Bokun zajmował się skupem złomu i prowadził szrot w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie). Kiedy do władzy doszedł PiS Bokun został członkiem zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie. Teraz, jak informuje Wirtualna Polska, szykuje się do samorządowych wyborów.

Bokun jest powiatowym radnym w Choszcznie i szefem lokalnych struktur PiS. W latach 90. zajmował się zbieraniem złomu, by później otworzyć skup tego surowca. Biznes kręcił się na tyle, że otworzył szrot. W 2015 roku miał 215 tys. zł przychodu. Rok wcześniej 272 tys. zł.

Po wyborach wygranych przez PiS Bokun został specjalistą od zapłodnienia zwierząt, choć żadnych kompetencji w tym kierunku nie posiadał. Posadę członka zarządu Ośrodek Hodowli Zarodowej w Lubianie niedaleko Choszczna zawdzięcza Pawłowi Szefernakerowi (posłowi PiS, a obecnie wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji ). Jak pisze WP wszystko w podzięce za rozwieszenie plakatów wyborczych w kampanii posła. W rolnej spółce, działacz PiS z Choszczna może liczyć na sowite wynagrodzenie. Dziennikarze podliczyli, że wynosi ono ok. 16,8 tys. złotych. Do dyspozycji ma służbową Dacię Duster. Bokun zatrudniony jest w Ośrodku od kwietnia 2016 roku.

Jak ustalili dziennikarze WP Henryk Bokun chce startować w wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Choszcznie. Nie udało się z nim jednak porozmawiać.

Źródło: Wirtualna Polska

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
krzywoprosty Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krzywoprosty
Gość
krzywoprosty

A tak wieszają psy na PRL. W PRL za Gierka takie cuda były obśmiewane w „Poszukiwana Poszukiwany”. Wraca nowy katobolszewicki komunizm. Tego i Stalin by nie wymyślił. Ale na kogo głosować? Na sflaczałe i skompromitowany PO czy na UCZNIÓW Towarzysza Balcerowicza doktoranta Wyższej Szkoły Problemów Marksizmu i Leninizmu, człowieka wiernego ideą Marksistowskim i taki tam z niego profesor jak z koziej … trąba. Facet NIGDY nie prowadził warzywniaka a dano mu, jako słupowi” cały wtedy 40 mln kraj do okradania…