Przed laty Henryk Bokun zajmował się skupem złomu i prowadził szrot w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie). Kiedy do władzy doszedł PiS Bokun został członkiem zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie. Teraz, jak informuje Wirtualna Polska, szykuje się do samorządowych wyborów.

Bokun jest powiatowym radnym w Choszcznie i szefem lokalnych struktur PiS. W latach 90. zajmował się zbieraniem złomu, by później otworzyć skup tego surowca. Biznes kręcił się na tyle, że otworzył szrot. W 2015 roku miał 215 tys. zł przychodu. Rok wcześniej 272 tys. zł.

Po wyborach wygranych przez PiS Bokun został specjalistą od zapłodnienia zwierząt, choć żadnych kompetencji w tym kierunku nie posiadał. Posadę członka zarządu Ośrodek Hodowli Zarodowej w Lubianie niedaleko Choszczna zawdzięcza Pawłowi Szefernakerowi (posłowi PiS, a obecnie wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji ). Jak pisze WP wszystko w podzięce za rozwieszenie plakatów wyborczych w kampanii posła. W rolnej spółce, działacz PiS z Choszczna może liczyć na sowite wynagrodzenie. Dziennikarze podliczyli, że wynosi ono ok. 16,8 tys. złotych. Do dyspozycji ma służbową Dacię Duster. Bokun zatrudniony jest w Ośrodku od kwietnia 2016 roku.

Reklamy

Jak ustalili dziennikarze WP Henryk Bokun chce startować w wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Choszcznie. Nie udało się z nim jednak porozmawiać.

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułGigantyczne zadłużenie rządu wyszło na jaw. PiS wydawał bez opamiętania teraz będziemy za to płacić
Następny artykułŚledczy coraz bliżej Zalewskiej