Powstaje mocny układ władzy prokuratorskiej. Obywatele na przegranej pozycji?

Szef stworzonego przez Zbigniewa Ziobrę prokuratorskiego pionu poskarżył się prezesom krakowskiego sądu na niekorzystną decyzję sędziego w głośnym śledztwie i zażądał, by to się nie powtórzyło. Gazeta wyborcza pisze, że wiceprezes sądu, już z pisowskiego rozdania, poleciła sędziom, by prokuratorską skargę wzięli sobie do serca.

Krakowscy sędziowie są oburzeni, a GW cytuje jednego z nich: „Tak teraz będzie wyglądać sędziowska niezależność według PiS.”

Według ustaleń dziennikarzy chodzi o sprawę głośnego morderstwa studentki sprzed 19 lat. Śledztwo w tej sprawie prowadzi małopolski wydział Prokuratury Krajowej. Podejrzany o makabryczne zabójstwo Robert J. od października jest w areszcie, ale na razie nie ma aktu oskarżenia. Dwukrotnie już na wniosek prokuratury sąd przedłużał mu areszt – ostatnio aż o pół roku (do września). Prokuratura musi się spieszyć z zakończeniem śledztwa, ponieważ sąd zastrzegł, że kolejny wniosek o przedłużenie aresztu będzie rozpatrywany przez sąd wyższej instancji. To zaś skomplikowałoby działania prokuratury.

Jak informuje GW to właśnie działania wobec Roberta J. spowodowały iskrzenie między prokuraturą a sędziami. Poszło o czynności procesowe przeprowadzone na polecenie prokuratury z udziałem podejrzanego mężczyzny. Według informacji dziennikarzy po zażaleniu obrońcy oburzonego działaniem śledczych krakowski sąd uznał, że prokuratura nie miała prawa do takich działań.

Więcej: Gazeta Wyborcza

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Elektorat rydzykowski , pisowski nie interesują sądy , Konstytucja ,Trybunał ….najważniejsze to 500 + , 300+ , jaki ten naród polski ograniczony .. krótkowzroczny , bez wyobraźni , pis to wykorzystuje i systematycznie zawłaszcza wszystkie dziedziny naszego życia . Dzisiaj oglądałam tę propagandowa tubę , na słowa posła Nowoczesnej , że wszystko idzie do góry , ..ceny żywności , rachunki bieżące itd..pisowski dziennikarz bezczelnie odpowiedział , że Polacy tego nie odczuwają .. Kłamstwo i hipokryzja ..i oni mają czelność żądać opłaty za tę propagandę ..za „narodową telewizję” … Oni eliminują doświadczonych , , profesjonalistów z każdej dziedziny , obsadzając ich… Czytaj więcej »