[Counter-Box id="1"]

Setki tysięcy ludzi w całej Polsce zaczęły otrzymywać tajemnicze SMSy od nadawcy ALERT RCB. To rządowa inicjatywa, która ma powiadamiać o zagrożeniach związanych m.in. z pogodą. Problem w tym, że po raz kolejny nie udało się tego zrobić poprawnie. W województwie łódzkim mieszkańcy otrzymali fałszywe alarmy o złej pogodzie i ze zdziwieniem patrzyli w niebo, szukając śladu chmur. 

Reklamy

“Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe.”

Tak brzmiał wysłany SMS. Aktywność rządu byłaby godna pochwały, gdyby nie fakt, że tego typu ostrzeżenia powinny być wysyłane tylko w sytuacjach naprawdę poważnych oraz na poziomie samorządu lokalnego a nie centralnie, bo jak widać prowadzi to do pomyłek i może wywołać panikę.

Mimo wszystko inicjatywę rządu oceniamy pozytywnie. Bo to chyba pierwszy projekt, który wykorzystuje jakiekolwiek zaawansowane technologie. Tylko drogi rządzie, popracuj jeszcze nad tym. I to solidnie. Bo na razie usługa ALERT RCB wygląda jak testy beta wersji. No i co z ochroną danych osobowych abonentów albo co z tymi, którzy nie chcą tej usługi?

Poprzedni artykułPorażka PiS. Już 11 osób wycofało swoje kandydatury do Sądu Najwyższego
Następny artykułMentalny prymitywizm, zwykłe chamstwo i głupota. Oto prawdziwa twarz PiS i dyktatury ciemniaków