Morawiecki senior kontrowersyjne poglądy na temat Rosji i relacji polsko-rosyjskich głosi od dawna na łamach swojej gazety. Dziennikarz Onetu przeanalizował sto numerów jego pisma.

“W Polsce większość mediów nastawia społeczeństwo przeciwko Rosji. Czy to jest dobre? Nie, to powinno się zmienić. Najpierw wygrajmy wybory, później będziemy zmieniać media na służebne społeczeństwu” – słowa Morawieckiego seniora z wywiadu w “Rzeczpospolitej” wywołały gigantyczną falę komentarzy. Dla wielu takie stwierdzenia były szokiem. Niektórzy wręcz uważają, że poseł Wolnych i Solidarnych “ciągnie Polskę na Wschód”.

Z analizy Onetu wynika, że te słowa nie pojawiły się po raz pierwszy, bo już miesiąc temu właściwie identyczny pogląd polityk wyraził w wywiadzie dla agencji Ria Novosti. Przy okazji zapewnił rosyjskich dziennikarzy, że żałuje, iż jego syn nie pogratulował Władimirowi Putinowi zwycięstwa w niedawnych wyborach prezydenckich. Kilka dni później w RMF FM stwierdził, że z tych słów się nie wycofuje: “Nie chcę osłabiać żadnego premiera Polski, ani swojego syna, ale myślę, że zbliżenie z Rosją nas wzmocni”.

Reklamy

Ojciec premiera od kilku lat wydaje we Wrocławiu dwutygodnik pod nazwą “Gazeta Obywatelska”, której jest redaktorem naczelnym. W ostatnim numerze czytamy okładkowy komentarz: “Polski rząd i opozycja, media i elity nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom. Rosyjski rząd, media i elity nastawiają Rosjan przeciwko Polakom. Komu to służy? Nam z pewnością nie”.

Więcej: Onet

Poprzedni artykułTajemnicze billboardy w Warszawie. Czy to początek kampanii Piotra Guziała?
Następny artykułPiS okłamał wyborców. Audyt rządów PO i PSL to ściema