Linia żywcem wyjęta z komunikatów Kremla. Przeanalizowano wypowiedzi marszałka seniora

Morawiecki senior kontrowersyjne poglądy na temat Rosji i relacji polsko-rosyjskich głosi od dawna na łamach swojej gazety. Dziennikarz Onetu przeanalizował sto numerów jego pisma.

“W Polsce większość mediów nastawia społeczeństwo przeciwko Rosji. Czy to jest dobre? Nie, to powinno się zmienić. Najpierw wygrajmy wybory, później będziemy zmieniać media na służebne społeczeństwu” – słowa Morawieckiego seniora z wywiadu w “Rzeczpospolitej” wywołały gigantyczną falę komentarzy. Dla wielu takie stwierdzenia były szokiem. Niektórzy wręcz uważają, że poseł Wolnych i Solidarnych “ciągnie Polskę na Wschód”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z analizy Onetu wynika, że te słowa nie pojawiły się po raz pierwszy, bo już miesiąc temu właściwie identyczny pogląd polityk wyraził w wywiadzie dla agencji Ria Novosti. Przy okazji zapewnił rosyjskich dziennikarzy, że żałuje, iż jego syn nie pogratulował Władimirowi Putinowi zwycięstwa w niedawnych wyborach prezydenckich. Kilka dni później w RMF FM stwierdził, że z tych słów się nie wycofuje: “Nie chcę osłabiać żadnego premiera Polski, ani swojego syna, ale myślę, że zbliżenie z Rosją nas wzmocni”.

Ojciec premiera od kilku lat wydaje we Wrocławiu dwutygodnik pod nazwą “Gazeta Obywatelska”, której jest redaktorem naczelnym. W ostatnim numerze czytamy okładkowy komentarz: “Polski rząd i opozycja, media i elity nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom. Rosyjski rząd, media i elity nastawiają Rosjan przeciwko Polakom. Komu to służy? Nam z pewnością nie”.

Więcej: Onet