“Projekt budowy S8 z Wrocławia do Kłodzka ma być gotowy na przełomie tego i przyszłego roku” – deklarował w maju premier Mateusz Morawiecki. Jednak wg Gazety Wyborczej GDDKiA tego terminu nie potwierdza i nie pracuje nad trasą szybkiego ruchu.

Budowę drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka Morawiecki zapowiedział w maju na spotkaniu z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej. Obietnicę szefa rządu nagrodzili oni gromkimi brawami, tak samo jak deklarację, że projekt trasy będzie gotowy na przełomie grudnia i stycznia.

Reklamy

Niestety na razie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zdecydowało się jedynie wpisać do Programu budowy dróg krajowych na lata 2014–2023 modernizację obecnej drogi krajowej nr 8 na odcinku Wrocław (Magnice) – Kłodzko, a GDDKiA zleciło przygotowywanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, które jest pierwszym krokiem do realizacji inwestycji.

Co w takim razie z obiecanym projektem budowy S8 i decyzją Rady Ministrów w tej sprawie? jan krynicki z zespołu prasowego powiedział, że “Trwa procedura pozyskania potwierdzenia finansowania dla realizacji tej trasy. Jest ona także uzależniona od wyników obecnych analiz, czyli opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz koncepcji programowej.”

A to oznacza, że GDDKiA nie potwierdza optymistycznych założeń Morawieckiego.

Wrocławski oddział GDDKiA ogłosił właśnie przetargi na opracowanie projektu rozbudowy dalszych odcinków DK8, do granicy państwa na odcinkach Kłodzko – Szczytna i Kudowa-Zdrój – Duszniki-Zdrój z terminem wykonania zadania do końca 2024 r. Czy zostaną ostatecznie zrealizowane, nie wiadomo.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułTajemnice kandydatów na prezydenta Warszawy: Guział, Jaki, Rozenek, Stefaniak, Śpiewak, Trzaskowski, Wojciechowicz.
Następny artykułWieniec pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Policja spisała treść