“Wciśnięty między drzwi a własną ambicję” – Jarubas ostro o prezydencie

“Widzę dramat człowieka, który jest wciśnięty między drzwi, między własną ambicję, żeby dalej być prezydentem a brutalnego gracza, jakim jest prezes Kaczyński, który egzekwuje twardo swoje plany” – powiedział w rozmowie z Onetem Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego i wiceprezes PSL.

W obszernym wywiadzie wiceprezes PSL ocenił trzy lata prezydentury Andrzeja Dudy. “Jestem głęboko zawiedziony. Wierzyłem w to, że prezydent będzie działał tak, jak mówił w kampanii. Internet jest pełen filmików, najczęściej okraszonych sarkastycznymi określeniami, które przypominają panu prezydentowi, o czym mówił w kampanii, jak widzi swoją prezydenturą, że nie będzie notariuszem rządu, a obaj zarzucaliśmy to prezydentowi Komorowskiemu. Prezydent Duda pięć razy przebił prezydenta Komorowskiego w usłużnym stosunku do swojego środowiska. Mam świadomość, że trudno go zerwać i nawet nie trzeba, bo pragmatyka tego wymaga, żeby trzymać związek ze swoim zapleczem, ale tutaj duża część Polaków się zawiodła i ja też. Kiedyś dostałem zaproszenie do Narodowej Rady Rozwoju. Miałem i ciągle mam nadzieję, że prezydentowi Dudzie przyjdzie refleksja, że jednak nie warto się tak dawać poniewierać prezesowi Kaczyńskiemu i warto mieć swoje zdanie. Widzę dramat człowieka, który jest wciśnięty między drzwi, między własną ambicję, żeby dalej być prezydentem, a brutalnego gracza, jakim jest prezes Kaczyński, który egzekwuje twardo swoje plany czy oczekiwania wobec wszystkich z tego obozu. Myślę, że prezydent ma psychologiczny problem, żeby się sprzeciwić Kaczyńskiemu i na razie zdecydowanie przegrywa tę rywalizację. Ubolewam nad tym, bo chciałbym widzieć w nim reprezentanta szerszej rzeszy Polaków.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Źródło: Onet.pl