Nacjonalizacja wydaje się być jednym z głównych celów Jarosława Kaczyńskiego. Dzisiaj do publicznej wiadomości przeciekły informacje o przejęciu przez Państwową Agencje Prasową tytułu Rzeczpospolita. Prawdopodobny cel tej operacji to stworzenie własnego, zależnego od czynników władzy, ośrodka propagandy na wzór tego, co dzieje się w TVP.

Tymczasem Jacek Nizinkiewicz z Rzeczpospolitej, znany z krytycznego stosunku do PiS, ujawnił, że otrzymuje pogróżki:

Przejęcie Rzeczpospolitej to kolejny krok na drodze do nacjonalizacji prywatnego majątku a więc powrotu do modelu, który znamy z czasów PZPR. W tej sytuacji hasło PiS-PZPR BiS, które coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej, nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Reklamy

Nacjonalizacja to powrót do modelu komunistycznego, w którym majątek jest własnością państwa a o przekazie medialnym decydują partyjni nominaci. Jest to zaprzeczenie własności prywatnej i prowadzi do nieuchronnego kryzysu w państwie, czego najlepszym przykładem jest sytuacja Wenezueli.

Czekamy jeszcze na powrót urzędu cenzorskiego z Mysiej. I pytamy czy to prawda, że cenzorem miałaby być Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zajmując się kontrolą nie tylko gazet ale też internetu?

Poprzedni artykułKomisja Europejska stanowczo o pisowskiej ustawie. Jest niezgodna z unijnym prawem
Następny artykułPremier ogłasza datę wyborów, PSL pierwsze rejestruje komitet. Zaskoczenie władzy