Kolejna kompromitacja TVP. Pomyli pomnik Piłsudskiego z jego grobem

wpadka-tvp

Co się stanie, gdy telewizja opanowana przez władzę, chce być świętsza od papieża? Natłok informacji, brak wykształconych kadr, dyletanci zamiast wydawców i silna polityczna kontrola przekazu powoduje, że TVP zaliczka wpadkę za wpadką. Przy okazji dzisiejszego święta w TVP Info pokazano pomnik Józefa Piłsudskiego. Jednak zaskoczeni widzowie zamiast podpisu o pomniku zobaczyli coś zupełnie innego.

Reklamy

Panie prezesie Kurski! Grób marszałka Piłsudskiego, jeśli już musi pan to wiedzieć, znajduje się w Krakowie. A dokładnie w takim jednym zamku, tam mieszkali polscy królowie. Miejsce nazywa się Wawel. Podpowiemy Panu gdzie dokładnie. W ostatniej krypcie, zaprojektowanej przez Adolfa Szyszko-Bohusza, w romańskiej wieży. Tam właśnie spoczywa marszałek Józef Piłsudski, przeniesiony zresztą tutaj z krypty św. Leonarda gdzie pochowano go najpierw.

Natomiast to co pokazano w pańskiej partyjnej telewizji to po prostu pomnik. I tak działa to całe teoretyczne państwo PiS. Dużo picu i żadnego wykształcenia. A to są akurat panie Kurski podstawy, podstawy podstaw. Marszałek Piłsudski był na tyle znaną postacią w polskiej historii, że wstyd, aby nawet szeregowy praktykant nie znał tej historii. A już szczególnie polityczny oficer, nadzorujący wydawanie, prawda?

To zresztą dla Was lepszy wariant, że to pomyłka. Bo jeśli celowo dajecie takie podpisy, oznaczałoby to już propagandę na grobie marszałka.