Co się stanie, gdy telewizja opanowana przez władzę, chce być świętsza od papieża? Natłok informacji, brak wykształconych kadr, dyletanci zamiast wydawców i silna polityczna kontrola przekazu powoduje, że TVP zaliczka wpadkę za wpadką. Przy okazji dzisiejszego święta w TVP Info pokazano pomnik Józefa Piłsudskiego. Jednak zaskoczeni widzowie zamiast podpisu o pomniku zobaczyli coś zupełnie innego.

Panie prezesie Kurski! Grób marszałka Piłsudskiego, jeśli już musi pan to wiedzieć, znajduje się w Krakowie. A dokładnie w takim jednym zamku, tam mieszkali polscy królowie. Miejsce nazywa się Wawel. Podpowiemy Panu gdzie dokładnie. W ostatniej krypcie, zaprojektowanej przez Adolfa Szyszko-Bohusza, w romańskiej wieży. Tam właśnie spoczywa marszałek Józef Piłsudski, przeniesiony zresztą tutaj z krypty św. Leonarda gdzie pochowano go najpierw.

Reklamy

Natomiast to co pokazano w pańskiej partyjnej telewizji to po prostu pomnik. I tak działa to całe teoretyczne państwo PiS. Dużo picu i żadnego wykształcenia. A to są akurat panie Kurski podstawy, podstawy podstaw. Marszałek Piłsudski był na tyle znaną postacią w polskiej historii, że wstyd, aby nawet szeregowy praktykant nie znał tej historii. A już szczególnie polityczny oficer, nadzorujący wydawanie, prawda?

To zresztą dla Was lepszy wariant, że to pomyłka. Bo jeśli celowo dajecie takie podpisy, oznaczałoby to już propagandę na grobie marszałka.

Poprzedni artykułPiS jest tak nieudolny, że nie potrafi nawet obniżyć pensji samorządowcom. Kluczowa ustawa władzy to bubel
Następny artykułPotężny kryzys w Turcji. Tymczasem Kaczyński zapowiadał, że Polska stanie się drugą Turcją