Trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja – mówił rok temu Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla partyjnego serwisu wPolityce.pl. Tymczasem w Turcji narasta poważny kryzys. Czy to samo grozi teraz Polsce? Wiele na to wskazuje. Brak inwestycji, bardzo restrykcyjna polityka fiskusa wobec polskich firm oraz drobnych przedsiębiorców, fatalne decyzje w zakresie polskich spółek, nacjonalizacja, próba kontroli mediów…

Turcja ponosi w tej chwili bardzo duże olbrzymie szkody gospodarcze i znalazła się w głębokiej recesji. Kryzys ten ma oczywiście wiele przyczyn ale dzisiaj byt milionów tureckich rodzin jest zagrożony właśnie z tego powodu.

PiSowskie podejście do gospodarki jest dramatyczne. Próby nacjonalizacji majątku prywatnego, podważanie zaufania do systemu prawnego, podwyższanie i wprowadzanie nowych podatków, czy tzw. exit tax to prosta droga do ucieczki kapitału z Polski. I zwiększanie podatności naszego kraju na kryzys gospodarczy, którego skutki będą dużo bardziej dotkliwe, niż możemy sobie dzisiaj wyobrazić.

Poprzedni artykułKolejna kompromitacja TVP. Pomyli pomnik Piłsudskiego z jego grobem
Następny artykułBezmyślny wpis Ryszarda Czarneckiego. Chce konfliktu z Ukrainą czy może marzy o ustawieniu rodziny?