Kryzys zbliża się szybkimi krokami. Chleb będzie po 10 zł

Rolnicy alarmują, że z powodu suszy i epidemii Afrykańskiego Pomoru Świń żywność w Polsce zdrożeje nawet o 80 proc. Jak informuje Dziennim Gazeta Prawna najbardziej w górę pójdą ceny zbóż i produktów zbożowych. Za bochenek chleba możemy wkrótce zapłacić nawet 8-10 zł. W górę pójdą również ceny mięsa.

Wyjątkowo suche i gorące lato nie sprzyjało uprawie zbóż. Rolnicy mówią wręcz o prawdziwej katastrofie i apelują do rządu o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej – pisze DGP. Rolnicy podkreślają, że straty z powodu suszy w Niemczech wyceniono na ok. 5 mld zł, a w Polsce sytuacja jest znacznie gorsza. Problem może odbić się na cenach żywności.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ceny niektórych produktów skoczą nawet o 80 proc. Cena bochenka chleba już niebawem może osiągnąć 8-10 zł, bo od maja ceny hurtowe pszenicy wzrosły o niemal 40 proc. O tyle samo może podrożeć mięso czerwone i drób.

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna