Krzysztof Ciebiada, choć pracuje w spółce skarbu państwa, został sieradzkim liderem listy PiS do sejmiku łódzkiego informuje Fakt. Ciebiada to protegowany przyjaciółki Jarosława Kaczyńskiego, Janiny Goss – dodaje tabloid.

W lipcu prezes Jarosław Kaczyński zapowiadał: “Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu.”

Reklamy

Później partia zadecydowała, że będą mogli startować działacze zarabiający w spółkach mniej niż 15 tys. złotych miesięcznie. Ciebiada, zatrudniony w PGE Obrót, w 2017 r. zarobił 173 tys. złotych, więc mieści się w limicie. Jednak jap przyznaje informator tabloidu związany ze spółką, jego stanowisko jest “fikcyjne”.

Ciebiada wg Faktu to protegowany Janiny Goss, przyjaciółki prezesa PiS. Rozmówca tabloidu twierdzi, że wozi Goss służbową skodą. Ponadto sprawuje swoje funkcje mimo braku wyższego wykształcenia (ma jedynie średnie techniczne).

Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że posiada – w większości w ramach współwłasności – cztery domy (w tym dom letniskowy), cztery mieszkania, dwie działki, gospodarstwo rolne i zakład krawiecki. Oprócz tego: dwa samochody i szwajcarski zegarek IWC.

Więcej: Fakt

Poprzedni artykułBurmistrz Radzymina masakruje rząd PiS. Przedstawiciele władzy siedzą ze spuszczonymi głowami
Następny artykułSzef więziennictwa manipuluje statystykami. Jaki przymyka oko?