[Counter-Box id="1"]

Paranoja i strach, towarzyszące na codzień działaczom partii rządzącej zyskały właśnie nowy wymiar. Minister Zieliński nazwał w odpowiedzi na interpelację Rzecznika Praw Obywatelskich zadawanie pytań przedstawicielom władzy “zakłócaniem spotkań”. Sprawa wyszła na jaw, gdy Rzecznik Praw Obywatelskich wysłał do MSWiA pytanie o powody legitymowania obywateli, którzy chcieli zadać pytanie na spotkaniach z władzą.

Drodzy rodacy, dożyliśmy czasów, gdy władza zaczyna nazywać zadawanie pytań zakłócaniem porządku. A właściwie czasy te wróciły, bo za komuny zadawać pytań w zasadzie nie można było. Ale jest to też dowód jak bardzo władza odleciała od rzeczywistości.

Reklamy

Pytania są świętym prawem demokracji. Każdy obywatel, każdy człowiek ma prawo i obowiązek pytać władzę o to co robi, rozliczać i wskazywać błędy. Dość tolerancji dla takich zachowań władzy.

Był kiedyś taki dowcip, za czasów komuny, które pan Zieliński pamięta bardzo dokładnie. Otóż polska konstytucji gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi. I zapewne tą zasadę pan minister Zieliński przywołuje w powyższym kuriozalnym wpisie na swoim koncie Twitterowym.

Minister Zieliński, znany z takich niekonwencjonalnych zachowań jak latanie policyjnym śmigłowcem czy rozkazywanie wycinania policjantom konfetii, najwyraźniej wychował się w głębokim przekonaniu, że władzy można zadawać tylko pytania z listy przygotowanej przez rząd.

Pytania, nawet trudne, to nie zakłócanie spotkań panie Zieliński. To pana obowiązek ich wysłuchać, powinność władzy, która przywraca wam w głowach równowagę myślenia i przywraca połączenie z ziemią. Bo dzisiaj najwyraźniej odlecieliście bardzo daleko. Od myślenia ministra Zielińskiego niedaleko do koncesji na pytania, do wpuszczania tylko swoich, do odizolowania władzy od społeczeństwa.

Nie ma i nie będzie na to zgody!

źródło: Twitter, Polsat, FB

Poprzedni artykułZa rządów PiS upada coraz więcej firm. Niepokojący wzrost bankructw
Następny artykułSzykuje się największa afera PiS? Spisek, kłamstwa i podsłuchy