[Counter-Box id="1"]

Euler Hermes to znana międzynarodowa firma, zajmująca się rynkiem finansowym. Raport, opublikowany właśnie przez nią, jest druzgoczący dla rządu.. Z jego analizy wynika, że od początku roku do końca lipca 2018 roku opublikowano informacje o niewypłacalności 580 podmiotów. Oznacza to 14 proc. wzrost w porównaniu do tego samego okresu przed rokiem.

“Znamiennym dla zobrazowania obecnej kondycji polskich przedsiębiorstw jest fakt, iż ubiegłoroczny wynik liczby niewypłacalności po 7 miesiącach tj. 511 podmiotów, w tym roku został osiągnięty miesiąc wcześniej, już w I półroczu 2018 roku” – pisze Euler Hermes.

Reklamy

Za fatalną sytuacje firm mimo stosunkowo dobrej koniunktury gospodarczej może odpowiadać restrykcyjne podejście rządu i aparatu skarbowego. Wzrost niewypłacalności to fatalna wiadomość – a wszystko to dzieje przy zmasowanej propagandzie nieudaczników u władzy. Co mają do powiedzenia zwalnianym pracownikom, czekającym na wypłaty? Co mają do powiedzenia przedsiębiorcom, ciężko pracującym by prowadzić swoje firmy?

źródło: TVN 24, Euler Hermes

Poprzedni artykułAbsurdalne normy węgla, proponowane przez ministra energii. Będziemy oddychać truciznami?
Następny artykułOdlot ministra Zielińskiego? Zadawanie pytań nazywa zakłócaniem spotkań