[Counter-Box id="1"]

Wygląda na to, że Polacy mogą stracić aż 1,5 miliarda złotych! I to realnych unijnych pieniędzy. Wszystko z powodu zmiany zasad programu Bridge Alfa, który miał wspomóc polskie firmy startujące na rynek z innowacyjnymi pomysłami. Gigantyczne pieniądze przepadną, ponieważ urzędnicy zmienili zasady trwania programu w jego trakcie. Reakcja osób i firm, które zaangażowały się całym sercem w promocje polskich innowacji jest jednoznaczna – to skandal, to sabotaż, grzmią.

Bridge Alfa miało pomóc polskim innowacjom wyjść z ukrycia i wejść na rynek. 1,5 miliarda złotych zainwestowane w rozwój powinno przynieść w przyszłości wzrost znaczenia Polski jako nowoczesnego, silnego kraju, który przyciąga pracowników oraz inwestycje. A przede wszystkim pomóc Polakom. Pomysłów do projektu zgłoszono mnóstwo. Od ciekawych projektów medycznych po samochody elektryczne.

Reklamy

Niestety, wygląda na to, że Bridge Alfa, po trzykrotnym zmniejszeniu dostępnego budżetu, zwyczajnie upadnie. Wszystko z powodu ogromnego rozczarowania innowatorów oraz braku realnych szans na realizacje projektów za tak nieduże pieniądze.

Trafnie podsumował to jeden z internautów, który w Bridge Alfa miał realizować niezwykle ciekawy projekt, związany z energią elektryczną: “Wygląda na to, że państwo nie jest w ogóle zainteresowanie realizowaniem innowacji. W takim razie ja nie jestem już zainteresowany tym państwem. Wyjeżdżam do Niemiec, tam jest klimat dla innowatorów.”

Utrata 1,5 miliarda unijnej dotacji to klęska polityki rządu, który tak wiele obiecywał w zakresie wsparcia polskich firm. Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć.

Poprzedni artykułAntywiatrakowa obsesja PiS wywołała chaos w samorządach i grozi ich budżetom
Następny artykułUlga na start – pułapka na przedsiębiorców