Autor polskiego sukcesu gospodarczego nie ma wątpliwości. PiS może wyprowadzić Polskę z UE

Leszek Balcerowicz uważa, że osoby, które uchwaliły ustawę o KRS to “gwałciciele konstytucji”. – To coś gorszego niż pospolite przestępstwa. To jest nie do wybaczenia – mówił na antenie TVN24.

“Ci, którzy uchwalili ustawy o KRS i SN i je podpisali, obecny prezydent, to gwałciciele konstytucji, czyli najwyższego prawa. Ci, którzy dali się wybrać do Krajowej Rady Sądownictwa czy próbują się dostać do Sądu Najwyższego są także wspólnikami. To coś gorszego niż pospolite przestępstwa, bo gwałt na najwyższym prawie kraju, który cudem odzyskał niepodległość i demokrację, jest nie do wybaczenia” – powiedział były wicepremier. Leszek Balcerowicz uważa, że przez rządy PiS reputacja Polaków ogromnie cierpi. “Nikt nie spodziewał się, co PiS zrobi z polską demokracją, z polską praworządnością. Nie można wykluczyć, że w jakimś momencie szaleństwa oni nie spróbują utrwalić się przy władzy przy wrogich hasłach wobec UE i zrobienia Polexitu.” – tłumaczył.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Źródło: TVN24