[Counter-Box id="1"]

Łamanie prawa przedstawicielom władzy przychodzi najwyraźniej bardzo łatwo. Szczególnie, kiedy czują się bezkarni. Rozrzucana po Ciechanowie ulotka wyborcza Marka Rutkowskiego nie posiada oznaczenia komitetu wyborczego, chociaż jest to wymóg prawny. Każdy materiał wyborczy musi zawierać wyraźne oznaczenie wskazujące na to, że treści na niej umieszczone pochodzą od komitetu wyborczego – to podstawy prowadzenia kampanii wyborczej.

Marek Rutkowski z Ciechanowa tego najwyraźniej nie wie lub nie chce wiedzieć. Co jest dość dziwne, bo jako wieloletni radny powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji swojego działania. Ale brak oznaczenia komitetu wyborczego to nie jedyny problem z materiałami wyborczymi kandydata PiS.

Reklamy

Cztery lata temu PiS wygrał w Ciechanowie i zdobył większość w Radzie Miasta. Radni tego ugrupowania mają w niej 12 głosów a więc mogli w praktyce realizować wszelkie pomysły. Co robili przez ostatnie cztery lata? Czy czekali do kolejnych wyborów? Wydaje się, że jedyny program PiS to tak naprawdę nie dopuścić opozycji do władzy.

Sprawa z Ciechanowa jak w soczewce skupia wiele problemów, które pojawiły się w naszym kraju wraz z objęciem władzy przez ludzi nieodpowiedzialnych, dyletantów, nieudaczników oraz ignorantów. Nawet w tak podstawowych sprawach, jak przepisy kodeksu wyborczego, nie potrafią sobie poradzić. Czy to niedbalstwo czy może po prostu buta władzy?

Tak czy inaczej za takie zachowanie wyborcy powinni wystawić bardzo surową ocenę.

Poprzedni artykułRafalska zapowiada odebranie 500 Plus części rodzin. Wzrosną też koszty obsługi systemu
Następny artykułWojewódzki Sąd Administracyjny: Muszyński nie ma prawa orzekać w TK