Bemowscy radni Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiają się budowie ścieżki rowerowej w sąsiedztwie pomnika Żołnierzy Wyklętych informuje TVN24. Ich zdaniem koliduje ona z powagą i charakterem monumentu.

Chodzi o planowaną ścieżkę rowerową biegnącą Pirenejską do skrzyżowania z Wrocławską i dalej wzdłuż Żołnierzy Wyklętych do szkoły przy ulicy Zachodzącego Słońca. To zwycięski projekt z budżetu partycypacyjnego na 2017 rok, który nie został jeszcze zrealizowany.

Radni Prawa i Sprawiedliwości skierowali na początku sierpnia interpelację do burmistrza z prośbą o natychmiastową interwencję. Nie podoba im się projekt poprowadzenia ścieżki w pobliżu pomnika Żołnierzy Wyklętych. To pierwszy taki pomnik w stolicy, powstał w 2011 roku przy skrzyżowaniu ulic Żołnierzy Wyklętych i Pirenejskiej. Radnych “bulwersuje (…) fakt, że taki pomysł ma być zrealizowany, co koliduje z charakterem i powagą tego miejsca”. Podkreślają też, że po drugiej stronie ulicy Żołnierzy Wyklętych biegnie już ścieżka rowerowa. Pod interpelacją podpisało się sześciu radnych, między innymi Zbigniew Chmiel, Marcin Wierzchowski, Kacper Siwik i Marek Cackowski.

Reklamy

Interpelacja radnych została skierowana do Zarządu Dróg Miejskich, ponieważ to on zajmuje się tą inwestycją. Rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka zapewniła, że drogowcy odniosą się do tej interpelacji. Oceniła jednak, że protest radnych jest nieco spóźniony.

“To są projekty mieszkańców, które wygrały w ramach głosowania. My jako miasto jesteśmy zobowiązani je zrealizować, bo takie było życzenie i wola mieszkańców. Po drugie ta wiedza o projektach była znana w roku 2016. Dlatego protestowanie w roku 2018 jest bardzo zaskakujące, jeżeli taką wiedzą dysponowali radni już dwa lata temu” – stwierdziła Gałecka.

Internauci mają jednak ubaw. Zwłaszcza, że ścieżki rowerowe są obok większości pomników.

Źródło: TVN24, twitter

Poprzedni artykułWojewódzki Sąd Administracyjny: Muszyński nie ma prawa orzekać w TK
Następny artykułPolityk PiS złamał prawo wyborcze. Jest doniesienie