[Counter-Box id="1"]

Zdjęcie mężczyzny “ujeżdżającego” pomnik Lecha Kaczyńskiego został umieszczony na Facebooku na stronie “Kraśnickie Hity”. Jak informuje Onet mężczyzny szuka kraśnicka policja.


“Prowadzimy czynności, które mają na celu ustalenie sprawcy tego incydentu. To samo dotyczy innych osób, które tam były. Są tam zainstalowane kamery, będziemy zabezpieczać monitoring” – powiedział w rozmowie z Onetem st. asp. Janusz Majewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Reklamy

Pomnik Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej w Kraśniku został odsłonięty 15 lipca 2018 roku. W uroczystości uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki. Odczytano listy od Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy.

Internauci podzielili się w ocenie postępowania mężczyzny. Jeden z komentujących napisał:
“Lech K stał się Włodzimierzem L naszych czasów. Pomniki stawia się ludziom, którzy łączą a nie dzielą. Jeśli pomniki stawia się na siłę tam, gdzie wiele osób ich nie chce, takie są tego skutki. Czy pochwalam to zachowanie? Trudno powiedzieć. Musiałbym potępić wszystkie akcje z pomnikami Lenina w tle za komuny, bo tu stawiam znak równości.”

Źródło: Facebook, Onet,

Poprzedni artykułMiasto Społeczne Warszawa – rusza kampania Andrzeja Rozenka
Następny artykułStraszne skutki zakazu handlu. Zniknęło 13 tys. sklepów rodzinnych