Kiepskie nastroje wśród rolników. “Blisko 65% gospodarzy zarządzających min. 50 ha ziemi oceniło I półrocze jako złe dla polskiego rolnictwa. Co 3. badany uważa, że w II półroczu sytuacja ulegnie dalszemu pogorszeniu” – informuje Gazeta Współczesna.

Niespełna 10 proc. ankietowanych gospodarzy oceniło sytuację polskiego rolnictwa jako dobrą – tak wynika z badania e-agribus. Badani gospodarze wśród największych ograniczeń w prowadzeniu gospodarstwa, oprócz niesprzyjającej pogody, wymieniali niskie ceny sprzedaży płodów i rosnące koszty produkcji. Według 60 proc. ankietowanych polskie rolnictwo zmierza w złym kierunku.

Reklamy

Blisko połowa właścicieli gospodarstw rolnych (46 proc.) oceniła negatywnie pierwsze półrocze w polskim rolnictwie. Ok. 45 proc. nie potrafiło sprecyzować swojej oceny, co może być związane z faktem, że badanie zrealizowano jeszcze przed żniwami. Tym samym zaledwie 10 proc. rolników uznało ogólną sytuację za pozytywną.

Na aktualną sytuację w polskim rolnictwie nałożyła się m.in. gorsza koniunktura od 2015 roku i zwiększone obciążenie finansowe w związku z obsługą inwestycji realizowanych w poprzednich latach.

Źródło: Gazeta Współczesna

Poprzedni artykułDzień z życia podatnika. Internauta dowcipnie zanalizował obecny system podatkowy.
Następny artykułPiS nowym podatkiem uderza w polskie firmy. Pracowniczy plan kapitałowy to haracz!