Pracownicze Plany Kapitałowe to nowy podatek, który będą płacić firmy oraz pracownicy, tyle, że zamaskowany pijarowymi hasełkami Pinokia Morawieckiego – wynika z analizy projektu, przedstawionego przez rząd. Jest to program antyspołeczny, godzący po raz kolejny w interesy wszystkich, którzy uczciwie pracują. Typowo socjalistyczny pomysł, który ma sprawić, że jeszcze więcej pieniędzy zostanie odebranych z rynku biznesowego.

75% Polaków nie oszczędza na starość – wynika z danych przedstawionych przez rząd. Nie oszczędza, bo zwyczajnie nie ma z czego. Władza zabiera tak dużo  pieniędzy w podatkach, że nie zostaje już ani na inwestowanie ani na odkładanie. Pracowniczy plan kapitałowy to odbieranie kolejnych pieniędzy, które mogłyby trafić do pracownika. Po raz kolejny odbiera się ludziom prawo do decydowania o swoich sprawach. Republika bananowa, w której przymus jest ważniejszy od wolności. Takie jest prawdziwe przesłanie Morawieckiego.

W cywilizowanych krajach inwestowania uczy się od dzieciństwa – w szkołach. Pracownicy mają możliwość odkładania swoich pieniędzy, firmy tworzą własne systemy i rozwiązania, które sprzyjają bogatej i dostatniej emeryturze. Wprowadzany pod przymusem pomysł na nowe podatki autorstwa PiS to gaszenie pożaru przy pomocy polewania benzyną. Mamy też po raz kolejny wyraz braku zaufania państwa do obywatela, model sanacyjny. O wszystkim ma decydować wszechwładny urzędas.

Reklamy

System ten wygląda na tworzony przez bankowca dla finansistów – horrendalnie wysokie opłaty za zarządzanie kapitałem i brak możliwości elastycznego zarządzania środkami to zaledwie dwa z wielu powodów, by tak sądzić.

Pracowniku i przedsiębiorco! Trzymaj się za portfel, poważna ekipa bankstera Morawieckiego zabiera się za wprowadzanie kolejnych podatków!

 

Poprzedni artykułKiepskie nastroje wśród rolników. Niespełna 10 proc. ankietowanych gospodarzy oceniło sytuację polskiego rolnictwa jako dobrą
Następny artykułPoseł Tarczyński kłamał w sprawie imigrantów? Rząd PiS wydał już blisko 82 tysiące pozwoleń na pobyt a końca nie widać!