[Counter-Box id="1"]

Policjanci rozszerzają swój ogólnopolski protest i rozpoczną niedługo strajk włoski, a instrukcję przebiegu protestu zamieścił w internecie Komitet Protestacyjny Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Funkcjonariusze mają m.in zrezygnować w pracy z używania prywatnych telefonów i sprzętu oraz wykonywać czynności tak, by trwały bardzo długo.

Dokument zawiera 11 punktów. Zgodnie z instrukcją policjanci mają m.in nie korzystać z prywatnych telefonów i środków łączności. “Korespondencja powinna się odbywać wyłącznie przy użyciu służbowych środków łączności” – napisano w instrukcji.

Reklamy

„Dokładność i drobiazgowość należy zachować przy wykonywaniu wszystkich czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych (to obejmuje policjantów z pionów kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych)” – napisano w kolejnym punkcie dokumentu.

W tym tygodniu szefowie mundurowych związkowców chcieli spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim, ale nie zostali wpuszczeni do Kancelarii. Odesłano ich do wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego.

Od 10 lipca funkcjonariusze w ramach protestu unikają wystawiania mandatów, a stosują pouczenia. Strajk ma trwać do odwołania. Policjanci domagają się realizacji 6 postulatów, które przedstawili w marcu tego roku. Chodzi m.in o podwyżki wynagrodzeń oraz powrót do systemu emerytalnego sprzed 31 grudnia 2012 roku, kiedy funkcjonariusze mogli szybciej przechodzić na emeryturę.

Źródło: Newsweek

Poprzedni artykułEuropejski sukces PSL. Koniec zmiany czasu już wkrótce?
Następny artykułWygwizdali prezydenta i jego żonę w liceum. Bo łamie najwyższe prawo Rzeczpospolitej