Prorosyjskie klimaty na szczytach władzy. Polska wychodzi z UE?

Marszałek senior Sejmu głośno domaga się zbliżenia z Rosją. Dlatego przekonuje swojego syna, Mateusza Morawieckiego, aby zaprosił Putina. “To jest konieczne. To jest nasz polski, ale i europejski interes. Powinniśmy dążyć do wielkiej Europy z Rosją” – cytuje słowa Kornela Morawieckiego Super Express.

“Nie chcę osłabiać żadnego premiera Polski, ani swojego syna, ale myślę, że zbliżenie z Rosją nas wzmocni na arenie międzynarodowej” – mówił wcześniej w rozmowie z RMF FM. Teraz te słowa Kornel Morawiecki powtórzył i wyjaśnił Super Expressowi: “Jestem za zbliżeniem relacji Polski z Rosją. Dlaczego nie ma spotkania polskich władz z prezydentem Rosji? To jest konieczne! To jest nasz polski, ale i europejski interes. Powinniśmy dążyć do wielkiej Europy z Rosją.” Dodał, że “nie można się obrażać na to, że tam w Rosji jest trochę inaczej niż u nas”. “Nie możemy mówić, że Rosja nam grozi. Ja takiej groźby nie widzę ze strony Rosji.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Źródło: Super Express