[Counter-Box id="1"]

W klubie Jagiellońskim odbyło się spotkanie z Pawłem Chorążym (wiceminister inwestycji i rozwoju) pt. Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska? W sieci pojawiło się nagranie.

Paweł Chorąży mówił o nowej strategii polityki migracyjnej Polski (PIS). Stwierdził, że po pierwsze w interesie państwa polskiego jest przyjmowanie imigrantów, ich integracja i osadnictwo na stałe. Po drugie promowany jest model łatwiejszego dojścia do obywatelstwa, bo “to ludzi wiąże” i zostają. Wiceminister przyznał też, że polscy repatrianci są za drodzy do sprowadzenia i nie znają języka. Potem mówił o ściąganiu imigrantów z takich krajów jak: Wietnam czy Indie i wydawaniu na ich naukę języka.

Reklamy

Dopytany z publiczności o to czy zdolności językowe polskich repatriantów do nauki języka polskiego od Wietnamczyków czy Hindusów są mniejsze? Odparł po chwili refleksji, że “repatrianci są jedną z grup priorytetowych”.

Na temat Polaków, którzy wyjechali z Polski powiedział, że nie będziemy sztucznie podnosić wypłat, żeby ludzie wracali z emigracji”, zaś w innym miejscu wypowiedzi dodał, że “lepiej przyjmować tańszych pracowników i utrzymywać niskie koszty produkcji przez to będziemy konkurencyjni”.

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułPo trzech latach PiS u władzy sądy działają coraz wolniej. Dobra zmiana to pic na wodę
Następny artykułPolicjantka na listach PiS. Czy tak powinno być?