Zdaniem Jadwigi Staniszkis niszczenie rządów prawa i demolowanie historii to “Epizod”. Jej zdaniem władza potknie się na rozdawaniu pieniędzy. Swoją opinią podzieliła się z serwisem wiadomo.co.

Staniszkis skrytykowała przemówienie, jakie prezydent Andrzej Duda wygłosił w piątek, w ramach obchodów 38. rocznicy Sierpnia ’80, podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania NSZZ “Solidarność”.

Reklamy

“Widziałam przemówienie prezydenta, który stał tyłem do księży biskupów, i widziałam ich twarze, one nie były zachwycone. Nawet jeden z biskupów zaczął drugiemu coś szeptać, prawdopodobnie ironiczny komentarz. Księża muszą widzieć, co się dzieje, bo przecież Kościół jest jednym z twórców kultury rządów prawa” – powiedziała w rozmowie z serwisem wiadomo.co i dodała: “Myślę, że prezydent Duda jest już bojkotowany przez polityków zachodnich, podobnie jak są bojkotowani inni politycy PiS-u. To musi minąć.”

Profesor przepowiada koniec władzy Prawa i Sprawiedliwości. “To cofnięcie się, niszczenie rządów prawa, demolowanie historii są moim zdaniem jednak tylko epizodem. Mam nadzieje, że PiS, który utrzymuje stabilność przez rozdawanie pieniędzy, potknie się na tym. Tak dobra koniunktura długo się nie utrzyma. Zdemoralizowani ludzie będą chcieli więcej dostać i przestaną w końcu głosować na PiS” – powiedziała.

Socjolog przyznała, że porusza ją demoralizacja i obojętność młodego pokolenia na to, co się dzieje w Polsce.

Źródło: wiadomo.co

Poprzedni artykułNie ma chętnych do komisji wyborczych. To wina PiS
Następny artykułKampania informacyjna “PiS wziął miliony” rusza w Polskę