PSL masakruje kłamstwa Morawieckiego

„To za czasów AWS-UW prywatyzowano „srebra rodowe”. Panie premierze Morawiecki, proszę nie kłamać. PSL przez lata był nazywany hamulcowym prywatyzacji” – powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w reakcji na słowa, które padły w niedzielę podczas konwencji PiS.

„W Akcji Wyborczej Solidarność był pan minister Ardanowski i pan minister Jurgiel. Przypomnijcie sobie, kto sprzedawał wtedy Telekomunikację Polską i PZU. Kto prywatyzował „srebra rodowe” tak naprawdę? Uderzcie się we własne piersi” – apelował Kosiniak-Kamysz przypominając, że „To za czasów Akcji Wyborczej Solidarność i Unii Wolności sprywatyzowano Winiary, Pudliszki, Hortex, Polmos, 43 cukrownie, Polskie Zakłady Zbożowe. W tej Akcji Wyborczej Solidarność pan premier Morawiecki był radnym sejmiku województwa dolnośląskiego.”

Reklamy

Słowa szefa ludowców to reakcja na wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Premier wyjątkowo ostro zaatakował na niej Polskie Stronnictwo Ludowe. „Przecież to partie (PO i PSL) niby liberalne, czyli wolnorynkowe, ale zabraniali rolnikom sprzedawania wytworów rolniczych w miejscu wytworzenia. PSL na takich rolników nakładał kary grzywny. To jest skandal, moi państwo, jak oni dzielili Polskę, jak ją wyprzedawali” – przekonywał.

PSL zareagowało błyskawicznie.

To nie pierwszy raz, kiedy Mateusz Morawiecki mija się z prawdą. Ostatnio głośnym echem w mediach odbiła się wypowiedź Morawieckiego, w której przekonywał, że za czasów, kiedy był prezesem Banku Zachodniego WBK, nie udział kredytów we frankach szwajcarskich.

Źródło: RMF.FM, twitter