Polska szkoła zmienia się w skansen. Religia zamiast informatyki

Religia i etyka po dwa razy w tygodniu, a tylko jedna godzina zajęć z komputerem informuje Wirtualna Polska, której oburzeni rodzice uczniów zreformowanych podstawówek przysyłają plany lekcji.

„Wy się macie po prostu uczyć, spędzać tutaj czas jak najlepiej. Będziecie mieli dodatkowe zajęcia sportowe, bo wprowadzimy SKS-y. Będziecie mieli możliwość poznawania różnych ciekawych rzeczy. Niczym innym się nie przejmujcie, a my dorośli zrobimy wszystko, żebyście byli szczęśliwi w każdej szkole w całym naszym pięknym kraju” – powiedziała wicepremier Beata Szydło podczas inauguracji roku szkolnego w Pcimiu.

Reklamy

Wirtualna Polska pisze, że początek roku szkolnego wygląda jednak inaczej niż w przemówieniu wicepremier. Dyrektorzy wielu placówek nie zdążyli z przygotowaniem planów lekcji, bo próbują zgrać harmonogramy po powiększeniu szkół o klasy gimnazjalne. To zamieszanie spowodowała reforma edukacji. Rodzice informują dziennikarzy, że w planach lekcji zapanował chaos. Zajęcia z komputerem są raz w tygodniu, a religia z etyką to łącznie cztery lekcje. Na dodatek są dni, w które 9-latka lekcje rozpoczyna o godz. 13.00, a kończy o 18.25 zaś drugiego dnia idzie do szkoły na siódmą rano.

Więcej: Wirtualna Polska