Politycy PSL zaapelowali do prezesa TVP Jacka Kurskiego, by komitety wyborcze wszystkich ugrupowań miały zapewnioną szansę na równy dostęp do telewizji publicznej. Zwrócili się z apelem o transmisję niedzielnej konwencji wyborczej Stronnictwa.

“W niedzielę 9 września, odbędzie się konwencja wyborcza PSL, konwencja programowa. Zapraszamy na nią w sposób szczególny media. Konwencja różni się od dotychczasowych, bo proponujemy tam trzy strefy: strefę familijną, sportową i historyczną. Będą też wystąpienia programowe naszych kandydatów w wyborach samorządowych i przyjaciół” – poinformował na briefingu w Sejmie poseł PSL Piotr Zgorzelski i dodał, że po rozpoczęciu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych, wszystkie zgłoszone komitety powinny mieć równy start. “Dziś apelujemy do prezesa TVP, by wszystkie podmioty startujące w wyborach, miały zapewnione takie szanse” – oświadczył poseł.

“Widzieliśmy w ubiegłą niedzielę w TVP Info transmisję na żywo z konwencji PiS. Oczekujemy, że inne partie – w tym także nasza – będą miały także tę możliwość, by widzowie, obywatele, mieszkańcy naszego kraju mogli tę konwencję obejrzeć, zwłaszcza, że ustawa o radiofonii i telewizji gwarantuje równy dostęp podmiotów publicznych do telewizji publicznej” – zauważył Zgorzelski.

Reklamy

Wspierał go prezes Forum Młodych Ludowców Miłosz Motyka. “Pojawiają się głosy, że TVP jest tak naprawdę częścią sztabu wyborczego PiS” – zaznaczył. “Apelujemy do Jacka Kurskiego, aby przestał wpychać telewizję publiczną w ramiona jednej partii i zapewnił wszystkim formacjom politycznym jednakowy dostęp do mediów” – oświadczył.

Źródło: PAP, Twitter

Poprzedni artykułTrwa zastraszanie sędziów? Prokuratorzy dostali polecenie sporządzenia list
Następny artykułPozew przeciwko Piotrowiczowi za „sędziów złodziei”