Trwa zastraszanie sędziów? Prokuratorzy dostali polecenie sporządzenia list

Prokurator Okręgowy w Gdańsku wysłał SMS-a do prokuratorów rejonowych, nad którymi sprawuje nadzór. Poprosił o informację o sędziach, u których łatwo i u których trudno jest uzyskać tymczasowe aresztowanie informuje TVN24.

„Panie i Panowie Prokuratorzy Rejonowi. Poproszę o przesłanie faksem jutro do godz. 9 (adresowanej imiennie do mnie) informacji o: 1. Sędziach z SR właściwych Wam miejscowo orzekających w sposób stosunkowo najłagodniejszy i najrzadziej uwzględniających wnioski o t. a. 2. Sędziach z SR orzekających w sposób stosunkowo najsurowszy 3. Sędziach SO Gdańsk w powyższych kategoriach. Potrzebuję przekazać taką informację do Prokuratury Regionalnej” – takiej treści SMS-a wysłał we wtorek wieczorem prokurator okręgowy w Gdańsku do prokuratorów rejonowych.

Reklamy

Jeden z prokuratorów rejonowych w rozmowie telefonicznej z TVN24, powiedział, że „odpowiedź została sformułowana i wysłana do okręgu”. Pytany, czy mają takich sędziów, którzy łatwo i trudno dają tymczasowe areszty, odparł: „Odpowiedź ma troszeczkę inną treść, ale jaką, to ja niestety udzielić informacji nie mogę”, a dopytywany, czy jest zdziwiony taką prośbą, powiedział: „Ja już się niczemu nie dziwię. Dostałem polecenie, odpowiedzi udzieliłem. Czy ta odpowiedź zadowoli moich przełożonych, to nie mam bladego pojęcia.”

Źródło: TVN24