Funkcję sekretarzu stanu w Kancelarii Prezydenta RP ds. kontaktów z mediami ma objąć w piątek Błażej Spychalski – poinformował portal Wirtualne Media. Ze stanowiska dopiero co zrezygnował Krzysztof Łapiński. Internauci juz prześwietlili wypowiedzi Błażeja Spychalskiego.

Błażej Spychalski jesienią 2014 roku został wybrany z okręgu zgiersko-kutnowskiego do Sejmiku Województwa Łódzkiego. W poprzedniej kadencji był radnym w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, startował w okręgu konińskim. W lutym 2015 roku został prezesem Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim. Zrezygnował z tej funkcji w lutym br. Spychalski był też związany z centralą PiS. Jak podała 300polityka.pl, po wyborach parlamentarnych w 2015 roku odpowiadał za organizację biura poselskiego Krzysztofa Łapińskiego. Wcześniej w młodzieżówce partii był bliskim współpracownikiem Marcina Mastalerka, który w latach 2014-2015 był rzecznikiem ugrupowania, a w 2015 roku pełnił taką funkcję w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy (potem Mastalerek przez ponad rok pracował w Orlenie jako dyrektor wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej). Z PiS-em Błażej Spychalski jest związany od 14 lat. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Błażej Spychalski będzie czwartym rzecznikiem Andrzeja Dudy.

Reklamy

Internauci juz przyjrzeli się zarówno zawodowemu dorobkowi Spychalskiego, jak i jego publicznym wypowiedziom w mediach społecznościowych. Te ostatnie przypominają propagandę w najczystszej formie.

https://twitter.com/A_Gajcy/status/1037614487203930112

Źródło: Wirtualnemedia, Twitter, Facebook

Poprzedni artykułFatalne skutki pisowskich zmian w sądach. Firmy mają dość
Następny artykułCo dalej z zastępcą Ziobry? Opozycja zawiadamia prokuraturę