Centralny Port Komunikacyjny to głupi pomysł, na który mogli wpaść tylko politycy – powiedział Michael O’Leary, CEO Ryanaira, na konferencji prasowej w Warszawie. Jego zdaniem wciąż jest miejsce na rozwój istniejących lotnisk w rejonie Warszawy – Lotniska Chopina i Modlina.

“Żadne lotnisko nie może być przepełnione przy 18 mln pasażerów. London Gatwick ma tylko jeden pas i obsługuje ponad 40 mln pasażerów rocznie” – powiedział O’Leary i dodał, że planem na przyszłość powinno być “rozwijanie już istniejącego Lotniska Chopina i Modlina”. W rozmowie z Forbes.pl, podobną opinię wyraził dyrektor handlowy Ryanaira David O’Brien. W kwietniu nazwał pomysł budowy CPK “monumentalną głupotą”.

Podczas konferencji prasowej 5 września Ryanair ogłosił 17 nowych tras z Polski na lato 2019 roku. Zapowiedział też chęć finansowego zaangażowania w rozbudowę Modlina. W planach irlandzkiego taniego przewoźnika jest podwojenie liczby pasażerów w Modlinie z 3 do 6 mln w ciągu pięciu lat. “Wzrost ruchu oraz rozwój Modlina jest niesprawiedliwie i bezprawnie blokowany przez konkurencyjne Lotnisko Chopina oraz jego właścicieli PPL” – dodał O’Leary.

Reklamy

Oczywiście prawicowa dziennikarka musiała skomentować i… “została zaorana”.

Źródło: Business insider, Twitter

Poprzedni artykułSzokujący raport. Wolność zgromadzeń w Polsce zagrożona
Następny artykułCoraz drożej w państwie PiS. Rosną ceny podstawowych produktów