Czarzasty: „Do wyborów idziemy własną drogą”. SLD przedstawiło swój program

Razem ale osobno.

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty, w czasie sobotniej konwencji swojego ugrupowania w Dąbrowie Górniczej, poinformował, że nie wejdzie w skład Koalicji Obywatelskiej. – Nie przystąpimy, bez względu na to, ile nam zaproponują jedynek, dwójek czy trójek, do bloku chadeckiego, nie będziemy mieszali Polkom i Polakom w głowie i nie będziemy mówili, że to w imię wielkich ideałów, walki o demokrację, bo to po prostu jest nieprawda – stwierdził Czarzasty.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednocześnie szef SLD zaproponował opozycji trzypunktowy pakt. Czarzasty zobowiązał się w nim do dopilnowania uczciwości wyborów samorządowych, poparcia w drugich turach kandydatów opozycji oraz niewchodzenie po wyborach w koalicje z PiS.

– Zapraszam wszystkich, którzy uważają, że są opozycją, zapraszam również Pawła Kukiza, bo przecież codziennie krytykuje PiS. Podpisz się, bracie, pod takim paktem, przynajmniej będziemy wiedzieli, w co gramy – dodał szef SLD.

Źródło: Onet.pl