[Counter-Box id="1"]

Scyzoryk idzie po Kielce.

Piotr Liroy-Marzec, kandydat na prezydenta Kielc partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego zaproponował, by kandydaci spotkali się na debacie, która odbędzie się w języku angielskim. Kandydaci mieliby w niej rozmawiać na temat inwestycji. – Siądźmy, porozmawiajmy po angielsku na temat inwestycji. Ja chcę zobaczyć, co każdy kandydat jest w stanie mi sprzedać, potencjalnemu inwestorowi w Kielcach, w bezpośrednim kontakcie, nie przez jakiegoś swojego tłumacza. Ludzie są ważni, ale w takich rozmowach gospodarz musi znać język, nawiązać nić porozumienia z inwestorem – powiedział poseł-raper.

Reklamy

– Władza nie potrafi rozmawiać z inwestorami. U nas tego cały czas brakuje, ci inwestorzy, którzy tu przyjeżdżali, widzieli prezydenta, który patrzył się w sufit, więc drugi raz nie chcieli wracać – przekonywał poseł.

Kontrkandydatami Liroya są: obecny prezydent Wojciech Lubawski (popierany przez PiS), Bogdan Wenta (daw. PO), Artur Gierada (PO), Marcin Chłodnicki (SLD), oraz Krzysztof Adamczyk (popierany przez PSL).

Źródło: Onet

Poprzedni artykułOd Millera do Kaczyńskiego. Była posłanka Lewicy wystartuje z list PiS
Następny artykułPiS chce stworzyć nową dzielnicę w Warszawie. „Zyskają najbogatsi”