W Sulejowie b. szef MON Antoni Macierewicz spotkał się z przedstawicielami Klubów Gazety Polskiej. Mówił o wyborach samorządowych, ale także krytycznie odniósł się również do wizyty polskich prokuratorów, którzy w Smoleńsku przeprowadzili czynności procesowe związane z oględzinami elementów wraku Tu-154M.

Macierewicz stwierdził, że zbliżające się wybory samorządowe będą dla PiS najtrudniejsze i w jakimś sensie najważniejsze, bo przez ostatnie cztery lata w absolutnej większości sejmików, a więc tam gdzie jest skoncentrowana władza samorządowa i pieniądze samorządowe, rządzi PO wraz z PSL. “To jest absolutna dominanta. “Odwojowanie” tego jest absolutnie najważniejszym zadaniem dla nas nie tylko na dzisiaj, ale na bardzo daleką przyszłość” – powiedział. “Musimy te wybory wygrać, jeżeli chcemy, jeżeli musimy zakorzenić formację patriotyczną na trwałe w Polsce, to nie zrobimy tego bez zwycięstwa w wyborach samorządowych. Same wybory parlamentarne tego nie wystarczą. Istotą jest współdziałanie rządu i samorządu” – mówił.

Przyznał, że choć PiS jest słabszy w wielkich miastach, to i tak wygrywa w skali ogólnopolskiej dzięki poparciu na prowincji.

Reklamy

W trakcie spotkania Macierewicz mówił też o tragedii smoleńskiej. Według niego, pełne wyjaśnienie tego dramatu jest jednym z najważniejszych zadań. Zwrócił uwagę, że “o prawdę o Katyń walczyliśmy 70 lat”. Jest zaskoczony, że sprawa smoleńska w wymiarze karnym w ogóle nie została rozpoczęta, chociaż materiały od dawna zostały przekazane do właściwych instytucji.

Macierewicz krytycznie odniósł się również do wizyty polskich prokuratorów, którzy w Smoleńsku przeprowadzili czynności procesowe związane z oględzinami elementów wraku Tu-154M. Jak powiedział, powołując się na relację jednego z dziennikarzy, prokuratorzy nie mogli nawet dotknąć wraku. “To jest upokorzenie państwa polskiego na własne życzenie. Naprawdę prosiliśmy, żeby tego nie robić” – mówił szef podkomisji smoleńskiej.

Zjazdy Klubów “Gazety Polskiej” to największe ogólnopolskie spotkania przedstawicieli Klubów “Gazety Polskiej”. Wydarzenie trwa 3 dni.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułRetoryka wyborcza PiS. Premier przyznał się do kłamstwa
Następny artykułMasowe protesty rolników przeciwko polityce rządu. PiS zapomniało o wsi