[Counter-Box id="1"]

Tajemnice śledztwa przeciwko opozycji.

Wiceszef PiS Antoni Macierewicz został przesłuchany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze działali na polecenie Prokuratury Krajowej w Szczecinie, która prowadzi sprawę posła opozycji Stanisława Gawłowskiego.

Reklamy

CBA przesłuchało Macierewicza w celu zbadania jego znajomości z Krzysztofem B., politykiem PiS i małym świadkiem koronnym, którego zeznania były podstawą zarzutów prokuratury wobec posła Gawłowskiego.

Oskarżający posła opozycji polityk PiS został zatrzymany latem 2014 roku – miał wręczyć 200 tys. złotych łapówki w zamian za ustawienie przetargu. Usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Po zdobyciu przez PiS władzy B. skontaktował się z wydziałem Prokuratury Krajowej w Szczecinie i zaczął obciążać posła Gawłowskiego jakoby ten namawiał go do wręczenia łapówki.

W przeszłości B. miał m.in. organizować spotkania z liderami PiS – w tym z Antonim Macierewiczem. O przesłuchanie Macierewicza na okoliczność znajomości z B. wnioskował mec. Roman Giertych, który reprezentuje posła opozycji.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułAgent Tomek, były poseł PiS, ścigany. Musi oddać 8 milionów
Następny artykułPolicjanci nie chcą służyć w państwie PiS. Rosną dziury kadrowe