Pracownicy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa rolniczego są za karę przenoszeni do pracy kilkadziesiąt kilometrów od domu. Jaki jest powód tego postępowania? Chodzi o to, że planują start do wyborów samorządów z list PSL. Tymczasem ośrodkiem rządzi PiS – poinformował serwis Natemat.pl Piotr Zgorzelski, poseł PSL. Takie działanie władz ośrodka może nosić znamiona przestępstwa.

Karne przeniesienie w inne miejsce pracy za to, że ktoś kandyduje do samorządu, może wypełniać przesłanki zawarte w Art. 191. § 1: “Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Dlatego ludowcy nie wykluczają złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez dyrekcję ośrodka.

Reklamy

Jak widać, zbliżające się wybory samorządowe są bardzo dużym problemem dla partii Kaczyńskiego, której zasoby mogą okazać się dużo słabiej przygotowane do pracy w terenie i konkurowania o względy wyborców. Jeśli zarzuty się potwierdzą, PiS może utracić i tak już mocno nadszarpnięty wizerunek partii społecznej a etykietki dyktatury nie da się łatwo odczepić.

źródło: NaTemat.pl, wyborcza.pl

Poprzedni artykułZa co mamy przeżyć? Premier ucieka przed pytaniami rolników
Następny artykułDramatyczna sytuacja w gospodarce. Inwestycje za PiS spadły najbardziej w całej UE