„Jeżeli chcemy, by do pracy w szkole przychodzili najlepsi absolwenci, a doświadczeni pedagodzy nie rezygnowali z wykonywanego zawodu, pensje nauczycieli muszą wzrosnąć. Realnie, a nie symbolicznie! TERAZ!” – oznajmił na Twitterze Związek Nauczycielstwa Polskiego.
ZNP wraz z OPZZ szykuje się do ogólnopolskiej manifestacji. Ma ona przejść ulicami Warszawy w sobotę 22 września.
W proteście wezmą udział pracownicy wielu branż (przedstawiciele górnictwa i energetyki, przemysłu, oświaty i nauki, usług publicznych, budownictwa i przemysłu drzewnego, transportu, handlu, usług, kultury i sztuki), a wspólnymi postulatami są wzrost wynagrodzeń i dialog społeczny. ZNW wzywa do udziału w proteście. 22 września protestować zamierzają też rodzice. O godzinie 14.00 odbędzie się pikieta rodziców pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w al. Szucha.
Źródło: ZNP, OPZZ










