[Counter-Box id="1"]

Cejrowski szkodzi środowisku?

– Kiedy wybieramy się w podróż, żeby poznawać inne miejsca, ludzi i kultury – ot, po prostu jako podróżnicy – zabieramy ze sobą nie tylko ciekawość, ale też empatię i właśnie szacunek. Nie czujemy się lepszymi, bo jesteśmy z Europy. Nie mówimy, że nie kolegujemy się z innowiercami, bo to niebezpieczne. Nie wspieramy podziałów i dyktatur. Szczerze i z serca – chcemy zrozumieć drugiego człowieka. Otwieramy się na świat i ludzi. Pan mówi: „mnie nie obchodzi, co oni czują” – czytamy w liście, jaki 160 polskich podróżników skierowało do podróżnika-showmana Wojciecha Cejrowskiego.

Reklamy

Wcześniej Cejrowski otrzymał list i apel prywatnie, ale w ze względu na brak odzewu podróżnicy postanowili go upublicznić. Polscy podróżnicy zarzucają Cejrowskiemu, że z jednej strony obraża ludzi, których przedstawia w swoich materiałach.

– Utrwalanie stereotypów, europocentryzm i ksenofobia prowadzą do niewiedzy. Do strachu, lekceważenia i nienawiści. Nie chcemy się na to godzić – piszą sygnatariusze listu.

Wśród podróżników, którzy podpisali się pod apelem do Cejrowskiego znaleźli się m.in. reporter Jacek Hugo-Bader czy jeden z najpopularniejszych polskich twórców na YouTube Krzysztof Gonciarz.

Źródło: Facebook “Z Szacunkiem Przez Świat”

Poprzedni artykułByły szef ABW ujawnia szokujący scenariusz. Za rządów PiS likwiduje się zdolności zdolności polskich służb?
Następny artykułPiS kupuje dziennikarzy? Sensacyjne ustalenia na temat resortu Gowina