Cejrowski szkodzi środowisku?

– Kiedy wybieramy się w podróż, żeby poznawać inne miejsca, ludzi i kultury – ot, po prostu jako podróżnicy – zabieramy ze sobą nie tylko ciekawość, ale też empatię i właśnie szacunek. Nie czujemy się lepszymi, bo jesteśmy z Europy. Nie mówimy, że nie kolegujemy się z innowiercami, bo to niebezpieczne. Nie wspieramy podziałów i dyktatur. Szczerze i z serca – chcemy zrozumieć drugiego człowieka. Otwieramy się na świat i ludzi. Pan mówi: „mnie nie obchodzi, co oni czują” – czytamy w liście, jaki 160 polskich podróżników skierowało do podróżnika-showmana Wojciecha Cejrowskiego.

Wcześniej Cejrowski otrzymał list i apel prywatnie, ale w ze względu na brak odzewu podróżnicy postanowili go upublicznić. Polscy podróżnicy zarzucają Cejrowskiemu, że z jednej strony obraża ludzi, których przedstawia w swoich materiałach.

– Utrwalanie stereotypów, europocentryzm i ksenofobia prowadzą do niewiedzy. Do strachu, lekceważenia i nienawiści. Nie chcemy się na to godzić – piszą sygnatariusze listu.

Wśród podróżników, którzy podpisali się pod apelem do Cejrowskiego znaleźli się m.in. reporter Jacek Hugo-Bader czy jeden z najpopularniejszych polskich twórców na YouTube Krzysztof Gonciarz.

Źródło: Facebook „Z Szacunkiem Przez Świat”

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
XenaCECH48bolko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bolko
Gość
bolko

za komuny wyśmiewała sie z KK, dzis liże dupe czarnym terrorysta z Vatykanu, cienias i cham

CECH48
Gość
CECH48

normalne ścierwo

Xena
Gość
Xena

Rozumiem, że stan pana umysłu się pogorszył.Ale to z tego chodzenia boso.Musiało pana coś porządnie ukąsić, że na mózg się rzuciło?!😳😠Ja mam pana książki z autografem nawet,ale jak dalej pan tak będziesz głupio pisał to je spalę.