Patryk Jaki zaprosił na spotkanie niemal wszystkich swoich konkurentów w wyścigu do fotela prezydenta Warszawy. Celem było połączenie sił przeciwko Rafałowi Trzaskowskiego. Z zaproszenia skorzystali jednak tylko Piotr Ikonowicz i Piotr Guział – informuje TVN24.

Przed kawiarnią stawiły się także reprezentantki komitetu Jana Śpiewaka “Wygra Warszawa” – bynajmniej nie po to, by usiąść do stołu z Jakim. “Dziękujemy za zaproszenie, ale nie będziemy brały udziału w tym spotkaniu. Patryk Jaki nie jest dla nas ani sojusznikiem, ani sprzymierzeńcem. Według nas, nie jest dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy” – oznajmiła Hanna Gospodarczyk z Wygra Warszawa. Wspólnie z Pauliną Piechną-Więckiewicz zarzuciły kandydatowi, że nie zna Warszawy, “ma kuriozalne, niedorzeczne i niemożliwe do spełnienia pomysły”. – Jego program nas nie przekonuje. Mamy własny, zbudowany przez osoby, które znają to miasto i mają wspólne poglądy – stwierdziła Gospodarczyk.

Wcześniej głos w sprawie spotkania zabrał też Jacek Wojciechowicz. Niezależny kandydat na prezydenta stolicy powiedział, że nie zamierza “kupczyć” głosami warszawiaków.

Reklamy

Na spotkaniu zjawili się za to Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej i Piotr Guział.

“Przyszedłem tutaj, by porozmawiać o Warszawie. To świetny pomysł, by rozpocząć debatę o mieście przed pierwszą turą wyborów” – powiedział Guział i zapewnił, że “jeżeli okaże się, że to spotkanie to tylko zabieg PR-owy, to skończy się na kawie i miło się pożegnamy” – oznajmił Guział.

Z kolei Ikonowicz, pytany o to, dlaczego przyszedł do Jakiego, odparł “dlatego, że zostałem zaproszony, a jestem człowiekiem dobrze wychowanym”. Pytany przez dziennikarzy, czy możliwe jest wspólne porozumienie przed wyborami, Ikonowicz odpowiedział, że “jest socjalistą i nie wybiera się do Prawa i Sprawiedliwości”.

W ostatniej chwili do Jaki Cafe przyszedł też Jan Popławski, rzecznik prasowy Koalicji Ruchów Miejskich, których kandydatką na prezydenta jest Justyna Glusman. Rozmowa nie trwała długo. Po około 30 minutach jego uczestnicy ponownie wyszli do dziennikarzy.

Ikonowicz powiedział, że spotkanie było “bardzo owocne”. Jak dodał, w jego trakcie ustalono, że przed pierwszą turą odbędzie się “otwarta, szeroka i transmitowana” debata, podczas której zostaną poruszone cztery tematy. Z kolei Piotr Guział przypomniał, że obecna prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chciała debatować ze swoimi kontrkandydatami przed ostatnimi wyborami samorządowymi i stwierdził, że cieszy go, “że Patryk Jaki jest osobą otwartą.”

Źródło: TVN24

Poprzedni artykułPolicja zaprotestuje przeciwko Jarosławowi Zielińskiemu. Mają dość zachowań tego ministra
Następny artykułDla prezydenta święty łój mistyczki bardziej realny od wyimaginowanej Unii Europejskiej?