“Jeżeli Europa ulegnie destrukcji to trzecia wojna światowa jest moim zdaniem realna” – powiedziała Agnieszka Holland, która krytycznie oceniła słowa prezydenta Andrzeja Dudy. Według niej wypowiedź o “wyimaginowanej wspólnocie” jest “haniebna”.

Reżyserka była pytana na antenie TVN24 m.in. o wypowiedź Mateusza Morawieckiego ws. zorganizowania wspólnego Marsz Niepodległości. Holland oceniła, że jest to niemożliwe, bo z jednej strony ekipie rządzących zależy na budowaniu narracji wspólnotowej a z drugiej strony prokuratura umarza śledztwo ws. kobiet pobitych podczas marszu.

Reklamy

Spytano ją również o słowa Andrzeja Dudy w Leżajsku, gdzie prezydent nazwał Unię Europejską “wyimaginowaną wspólnotą”. “To słowa haniebne – stwierdziła reżyserka m.in. filmu “Europa, Europa”. “To jest straszliwe niebezpiecznie i jeśli nie będziemy należeć do dużej demokratycznej wspólnoty możliwe, że znajdziemy się w orbicie innych wpływów – powiedziała artystka id dodała, że “jeżeli Europa ulegnie destrukcji to trzecia wojna światowa jest moim zdaniem realna”.

Źródło: TVN24

Poprzedni artykułAndrzej Duda obraża Polaków – Lider ludowców ostro o prezydencie!
Następny artykułList od prezesa odczytano w Filharmonii. Sala zareagowała buczeniem!