Ich znak rozpoznawczy to agresja i chamstwo. Nauczyciel z Klubu Gazety Polskiej uderzył ucznia w twarz!

Nauczyciel w trakcie lekcji uderzył ucznia w twarz – informuje gloswojewodzki.pl i publikuje nagranie. Pedagog już został zawieszony w obowiązkach. Skierowano też pismo do kuratorium i prokuratury.

Do zdarzenia doszło 11 września w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Na 15-sekundowym filmie opublikowanym na portalu widać salę lekcyjną i nauczyciela, który mówi: „Proszę państwa, bo zrobię wam tresurę. Czy nie rozumiecie tego, co do was mówię?”. Wówczas jeden z uczniów zwraca się do drugiego z prośbą o długopis, a nauczyciel podchodzi i pyta: „Nie rozumiesz tego?”. Następnie uderza go w twarz. Dalsza część nagrania nie jest w pełni zrozumiała, ale można usłyszeć słowa nauczyciela: „Jak poprawię z drugiej, to, k…, spadniesz”.

Reklamy

Pedagog został zawieszony w obowiązkach, gdy nagranie trafiło do starosty głogowskiego. Sytuacja została zgłoszona też do Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Starostwo i dyrekcja szkoły starają się poznać kontekst całej sytuacji. Nauczyciel jest pedagogiem z 40-letnim stażem.

Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że to 68-letni Jan R., przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Głogowie. W listopadzie miał zostać uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Głogowa.

https://twitter.com/LukaszNews/status/1040179897866612736

Źródło: gloswojewodzki.pl, Gazeta Wyborcza