Siedmiu sędziów, którzy nie otrzymali od prezydenta zgody na dalsze orzekanie, zdecydowało podporządkować się tej decyzji. To oznacza ogromne opóźnienia w pracy sądu. Czy problem rozwiążą nowi sędziowie, pozytywnie zaopiniowani przez KRS?

W środę do Sądu Najwyższego wpłynęły pisma z Kancelarii Prezydenta, informujące o przejściu w stan spoczynku siedmiu sędziów. „Nie będą domykać żadnych spraw, zostali przesłani w stan spoczynku i to przyjęli” – powiedziała również żegnająca się z sądem prof. Małgorzata Gersdorf. Tymczasem z komunikatu biura prasowego Sądu Najwyższego wynika, że siódemka wysłanych przez prezydenta na emeryturę sędziów ma obecnie wyznaczonych 99 spraw do rozpoznania.

Obecnie w Sądzie Najwyższym orzeka zaledwie 50 sędziów – powinno ich być 120. Nie wiadomo kiedy głowa państwa zajmie się powołaniem nowych sędziów. Nie wiadomo też, czy w związku z pytaniami prejudycjalnymi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i zawieszeniem obowiązywania części zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym powinni oni zostać dopuszczeni do orzekania.

Źrodło: tvn24.pl, RMF FM

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bolko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bolko
Gość
bolko

Destabilizacja naszej Ojczyzny zemsci się na tych podłych katolickich sługach