Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski w nowym spocie wyborczym krytykują ostatnią wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy na temat Unii Europejskiej i ostrzegają, że ewentualny Polexit będzie katastrofą dla Polski.

Politycy PO nawołują samorządowców do podpisywania apelu, w którym ci sprzeciwią się wszelkim próbom wychodzenia Polski ze struktur Unii Europejskiej. “Prezydent Duda odkrył karty PiS. Obóz władzy gra na wyjście Polski z Unii Europejskiej. Słowa głowy państwa mają znaczenie międzynarodowe. Nie możemy udawać, że ich nie słyszeliśmy” – to słowa z nowego spotu Platformy, w którym występują przewodniczący PO Grzegorz Schetyna i kandydat tej partii na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Spot nawiązuje do wypowiedzi Prezydenta Dudy w Leżajsku, który nazwał unię “wyimaginowaną wspólnotą”.

“Polexit będzie dla nas wszystkich katastrofą. Nie chodzi jedynie o miliardy euro, które dla Polski wywalczyliśmy i które zapewniają naszej ojczyźnie tak dynamiczny rozwój w ostatnich latach. Chodzi o bezpieczeństwo narodowe” – przekonuje Grzegorz Schetyna. A Rafał Trzaskowski dodaje: “Wszyscy widzimy jak Warszawa zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat (…). Polska potrzebuje Unii Europejskiej. Polska potrzebuje Wspólnoty, a samorządy potrzebują pieniędzy na inwestycje.”

Reklamy

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy zachęca też samorządowców do podpisywania apelu skierowanego do prezydenta Andrzeja Dudy: “My samorządowcy stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim próbom wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej”.

Poprzedni artykułKandydatka PiS na rzecznika praw dziecka skompromitowała PiS. Skąd oni biorą tych ludzi?
Następny artykułPiotr Walentynowicz ujawnia szczegóły kuchni politycznej PiS. Padły ostre słowa