TVN24 w magazynie “Czarno na białym” opublikowała nagranie z tajnego głosowania sędziów. Czy jedna z nich – Dagmara Pawełczyk-Woicka – uzgadniała swój głos z ministrem Zbigniewem Ziobrą?

28 sierpnia wybrana przez polityków Krajowa Rada Sądownictwa zebrała się, żeby wybrać kolejnych kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. To, jak głosowanie przebiegało i jak kartę wypełniała jedna z sędziów, rodzi ważne pytania. Na wielogodzinnym nagraniu opublikowanym na stronie Rady widać moment, kiedy sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka, prezes Sądu Okręgowego w Krakowie w czasie głosowania podchodzi do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który także jest członkiem KRS. Oglądając nagranie, można odnieść wrażenie, że sędzia rozmawia z ministrem w czasie tajnego głosowania. Po rozmowie wrzuca kartę do głosowania do urny.

Reklamy

Gdy Pawełczyk-Woicka podeszła do Ziobry, odbywało się głosowanie do Izby Spraw Publicznych i Kontroli Nadzwyczajnej. Reporter spytał sędzię Pawełczyk-Woicką o zarejestrowane przez kamery zdarzenie. Zobowiązała się odpowiedzieć na pytania pisemnie. W mailu napisała: “Istotnie, przypominam sobie, że był moment, gdy dzieliłam się swoją opinią o jednym z kandydatów do Izby Kontroli i Spraw Publicznych. (…) Nie widzę nic niestosownego w tym, że członkowie Rady rozmawiają ze sobą także o sprawach stanowiących przedmiot obrad, w tym wzajemnie wymieniają swoje opinie o kandydatach”.

Czy nie oznacza to przyznania się przez Pawełczyk-Woicką do tego, że nie ma własnego zdania?

Źródło: TVN24

Poprzedni artykułWychodzą na jaw mroczne szczegóły kampanii Andrzeja Dudy. Antyeuropejski prezydent używał botnetu?
Następny artykułPiS nie potrzebuje demokracji w Polsce. Kuchciński wygasza parlament?