W przeprowadzonym na zlecenie Rzeczpospolitej najnowszym sondażu IBRiS prezydenta dobrze lub bardzo dobrze ocenia ponad 43 procent respondentów. Premiera – niespełna 44 procent.

Choć 40 procent to sporo, ale powodów do zadowolenia premier i prezydent raczej nie mają. Obu bowiem poparcie wyraźnie spada. Oceny negatywne wyraźnie przewyższają pozytywne – źle lub bardzo źle ocenia ich obu ponad 51 procent badanych.

Na dodatek od czerwca–lipca obu politykom przybywa ocen negatywnych, a pozytywnych ubywa. Mateusz Morawiecki tak surowo nie był oceniany odkąd został premierem.

„To względne podobieństwo ocen, które jest w tym badaniu wyraźne i wysokie, jest związane z postrzeganiem obu tych polityków jako ośrodków władzy” – komentuje dla „Rzeczpospolitej” politolog z UW, prof. Ewa Marciniak i zwraca uwagę, że prezydent i premier notują małe różnice w ocenach dlatego, że „styl sprawowania przez nich władzy i funkcjonowania publicznego jest także dość podobny”. – Chodzi o emocjonalne, pełne emfazy wystąpienia – mówi profesor. – To ich upodabnia. Pan prezydent zaistniał jako pierwszy z takim tonem w świadomości obywateli, a premier podąża jego śladem. Obaj mają entuzjastyczne podejście do własnej roli.

Źródło: Rzeczpospolita

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MarianJolandaeddieElżbietatadek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tadek
Gość
tadek

Pies im mordy lizał.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Bardzo, ale to bardzo zasłużyli obaj na znacznie niższy % zaufania. Gdybym to ja głosowała, to dałabym po 3-4%

Jolanda
Gość
Jolanda

Mam dosyć niekompetencji PIS!

eddie
Gość
eddie

DWUCH DEBILI Z TAKIM SAMYM I TAK WYOLBRZYMIONYM POPARCIEM, GNOJE PADNĄ JAK ŚWINIE W UBOJNI , NAWET BOTY CHAMOM I ŁGARZOM NIE POMOGĄ !!!

Marian
Gość
Marian