Piotr Guział, który 14 sierpnia ogłosił swój start w wyborach na prezydenta stolicy, powiedział PAP, że rezygnuje z kandydowania. poparł Patryka Jakiego, który zapowiedział, że jeśli wygra wybory, to Guział będzie wiceprezydentem, odpowiedzialnym m.in. za kwestie związane z kulturą, współpracą z przedsiębiorcami i sprawami społecznymi.

Jaki podkreślił w sobotę na konferencji prasowej, że Piotr Guział to “człowiek, który stworzył największy ruch miejski, największy ruch społeczny w Warszawie. (…) W ostatnich wyborach (na prezydenta Warszawy) Guział uzyskał trzeci wynik, uzyskał ogromne zaufanie mieszkańców Warszawy. Dodatkowo jest osobą, która zna Warszawę, jak mało kto. Ponad 20 lat w samorządzie – duże doświadczenie. Zna jednostki samorządu terytorialnego, jeszcze raz podkreślę, jak mało kto. Piotr Guział będzie wiceprezydentem odpowiedzialnym m.in. za organizację największych imprez w Warszawie, w tym np. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie odpowiedzialny za kwestie związane z kulturą, za współpracę z przedsiębiorcami i szeroko pojęte sprawy społeczne” – zapowiedział Jaki.

Reklamy

Piotr Guział (ur. 1975 r. w Warszawie) jest politykiem, samorządowcem, współzałożycielem Inicjatywy Mieszkańców Nasz Ursynów. W latach 2010-2014 pełnił funkcję burmistrza dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Guział był inicjatorem słynnego referendum odwołującego Hannę Gronkiewicz-Waltz. Przypomnijmy, że do referendum doszło, ale… do odwołania prezydent zabrakło… 45 tys. głosów. Na dodatek w kolejnych wyborach wygrała trzecią kadencję.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a druga tura – 4 listopada.

Do tej pory chęć ubiegania się o prezydenturę Warszawy ogłosili oprócz Jakiego m.in. poseł PO Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska), lider Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), rzecznik PSL Jakub Stefaniak, b. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, kandydat Kukiz’15 Marek Jakubiak, kandydat SLD Andrzej Rozenek, Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich skupiona wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze), burmistrz Targówka Sławomir Antonik (Bezpartyjni), a także lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz oraz prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułTak spieszyli się wspierać PiS w sondażu, że wyszły bzdury. Wpadka CBOS
Następny artykułŻona Gmyza na liście wyborczej PiS. Taki to niezależny dziennikarz