Rząd Mateusza Morawieckiego znacząco ograniczył wsparcie dla samorządów. W 2017 roku obcięto dotacje i subwencje rządowe aż o 23% w stosunku do roku 2015. O ponad 18% ograniczono fundusze na rozwój dróg lokalnych. Te wszystkie informacje znajdują się w rządowym sprawozdaniu na temat wykonania budżetu a premier powinien znać je na pamięć. Tymczasem okazuje się, że znowu kłamał. Sprawę ujawnił na Twitterze Andrzej Rzońca.

Postawę Morawieckiego bardzo ostro skrytykował Jan Grabiec: Kiedy słyszę notorycznie kłamiącego premiera, zastanawiam się jak to możliwe, że był prezesem banku. Potem przypominam sobie jak sprzedawane były kredyty frankowe i od razu wszystko staje się jasne.

Reklamy

Kiedy dymisja, panie Morawiecki?

Paradoks kłamcy

Paradoks kłamcy zwany także paradoksem Eubulidesa lub antynomią kłamcy, mówi o niemożliwości zdefiniowania pojęcia prawdy w obrębie języka, do którego to pojęcie się odnosi. Gdyby któryś naukowiec podjąłby się badania władzy, to paradoks Morawieckiego, który mógłby być nazywany także paradoksem Pinokia, odnosiłby się o niemożliwości znalezienia prawdy w obrębie języka, którym posługuje się premier.

Poprzedni artykułImigranci to zło? Rząd PiS wydał trzy razy więcej pozwoleń dla Pakistańczyków niż poprzednicy
Następny artykułByły radny PiS z majątkiem wart ponad milion wziął udział w prowokacji? Internauci szybko go namierzyli