Dramatycznie wzrasta emigracja wśród młodych. Polska traci najlepszych i najodważniejszych młodych ludzi

Blisko 3 miliony Polaków rozważa emigrację, wynika z badań prowadzonych na temat emigracji. O emigracji myślą najczęściej osoby młode, między 18 a 34 rokiem życia. To ponad połowa wszystkich Polaków, którzy chcą wyjechać. Rośnie też zainteresowanie emigracją wśród osób w wieku 35-44 lata. Pula osób, które są zdecydowane na wyjazd to 8% całej dorosłej populacji Polski. Wielu z nich planuje zabrać ze sobą rodzinę.

Powody emigracji są dobrze znane. Większość osób ma dosyć słabej sytuacji ekonomicznej, wysokich podatków i niskiej stabilności prawa w Polsce. Małe zarobki w naszym kraju wynikają z dramatycznie niskiego poziomu inwestycji oraz innowacji. W ciągu trzech lat rzadów PiS jest z tym fatalnie.

Reklamy

Emigracja przyspiesza także z powodu obaw przez wyjściem Polski z Unii Europejskiej. Polska pod rządami partii Jarosława Kaczyńskiego się wyludnia. Wyjazd kilku milionów młodych, świetnie wykształconych, odważnych młodych ludzi, to doskonały prezent dla krajów takich jak Niemcy, Anglia czy Stany Zjednoczone. Niestety dla ich rodziców w Polsce to wegetacja na głodowych emeryturach.

Aż 25% wyjeżdżających nie chce nigdy wracać do Polski.

Badanie zrealizowane przez Work Service.