Blisko 3 miliony Polaków rozważa emigrację, wynika z badań prowadzonych na temat emigracji. O emigracji myślą najczęściej osoby młode, między 18 a 34 rokiem życia. To ponad połowa wszystkich Polaków, którzy chcą wyjechać. Rośnie też zainteresowanie emigracją wśród osób w wieku 35-44 lata. Pula osób, które są zdecydowane na wyjazd to 8% całej dorosłej populacji Polski. Wielu z nich planuje zabrać ze sobą rodzinę.

Powody emigracji są dobrze znane. Większość osób ma dosyć słabej sytuacji ekonomicznej, wysokich podatków i niskiej stabilności prawa w Polsce. Małe zarobki w naszym kraju wynikają z dramatycznie niskiego poziomu inwestycji oraz innowacji. W ciągu trzech lat rzadów PiS jest z tym fatalnie.

Emigracja przyspiesza także z powodu obaw przez wyjściem Polski z Unii Europejskiej. Polska pod rządami partii Jarosława Kaczyńskiego się wyludnia. Wyjazd kilku milionów młodych, świetnie wykształconych, odważnych młodych ludzi, to doskonały prezent dla krajów takich jak Niemcy, Anglia czy Stany Zjednoczone. Niestety dla ich rodziców w Polsce to wegetacja na głodowych emeryturach.

Reklamy

Aż 25% wyjeżdżających nie chce nigdy wracać do Polski.

Badanie zrealizowane przez Work Service.

Poprzedni artykułRęczne sterowanie prokuraturą przez Ziobro to fakt. Przeniósł prokurator, bo ta wszczęła śledztwo wbrew linii partii?
Następny artykułNeo KRS zawieszona w prawach ważnej europejskiej organizacji