Sztab wyborczy wiceministra z Opola Patryka Jakiego obiecuje pełen rozmachu finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten ma się odbyć w styczniu przyszłego roku, a pomocą przy organizacji miałby zająć się wiceprezydent Warszawy – popierający dziś kandydata PiS – Piotr Guział.

Na te słowa szybko zareagował pomysłodawca WOŚP Jerzy Owsiak. Owsiak przypomniał Jakiemu jego słowa o WOŚP. – Trudno oczekiwać od Pana – Panie Jaki, w tej sprawie życzliwości, ponieważ w swoim wystąpieniu podczas 26. Finału podał Pan uczciwość Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w wątpliwość, wręcz sugerując nieprawidłowości i nieścisłości w naszym działaniu. A także wypowiedział Pan, w kontekście WOŚP, bulwersujące słowa o „cywilizacji śmierci” – skrzywdził Pan w ten sposób sympatyków, wolontariuszy i organizatorów WOŚP w całej Polsce. (…)

Niech więc Pan, i Pana sztab, nie rozdziela łask i obietnic dotyczących naszych działań, My doskonale wiemy, jak skutecznie zorganizować Finał i w odróżnieniu od polityków – nigdy w naszych działaniach nie zapraszaliśmy na zbiór gruszek z wierzby. Na wszystko trzeba zapracować, trzeba mieć wiedzę i doświadczenie. A później to, co od Polaków dostajemy, trzeba solidnie, uczciwie, rzetelnie i zgodnie z potrzebami rozdzielić. Oczywiście, podczas Finału Pan i Pana ludzie wiedzą gdzie nas znaleźć, więc zawsze będziemy się cieszyli, jeśli ktoś z Was wesprze wolontariusza wrzucając choćby 1 grosz do skarbonki – napisał na Facebooku Owsiak.

Reklamy

Źródło: Radio Zet / Facebook

Poprzedni artykułKwaśniewski o Morawieckim: Chce udowodnić Kaczyńskiemu, że lepszego następcy od niego nie ma
Następny artykułPoziom Pani inteligencji jest odwrotnie proporcjonalny do Pani apetytu. Pułkownik ostro do Pawłowicz