
Piotr Guział, który jeszcze do niedawna kandydował na urząd prezydenta Warszawy a teraz jednoznacznie opowiedział się po stronie Patryka Jakiego, ocenił, że PiS jest najbardziej lewicową partią w Polsce. Słowa te padły w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. Czego jak czego, ale politycznego rozeznania Guziałowi odmówić nie można, a jego wiedza pochodzi przecież z bliskiej współpracy z PiS.
Słowa Piotra Guziała nie powinny nikogo dziwić a ocena związana z lewicowością PiS jest prawdopodobnie trafna. Dzisiaj na skrzydle konserwatywnym pozostaje w zasadzie tylko PSL, które jako partia broni tradycyjnych wartości, jest bardzo związana ze środowiskami konserwatywnymi. Natomiast PiS w poszukiwaniu elektoratu w swojej narodowo-socjalistycznej wizji Polski, posunął się mocno w lewo. Lewicowość PiS ma się przejawiać we wrażliwości społecznej. Problem w tym, że to oznacza rozdawnictwo pieniędzy podatników a tego żaden budżet na dłuższą metę nie zniesie, co pokazuje choćby przykład Wenezueli.
Chcesz czytać więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. |
Reklamy
fot. Facebook/Piotr Guział